DotacjeUrzadPracy.pl Eksperci w zakresie dotacji z Urzędu Pracy!
Wyślij

Choć regulaminy w zakresie dotacji dla bezrobotnych każdego z Urzędów Pracy różnią się od siebie to zwykle środki  w ramach dofinansowania mogą być przeznaczone w szczególności na:

  1. Zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, narzędzi, osprzętu, oprogramowania i wyposażenia koniecznego do podjęcia działalności gospodarczej.
  2. Pozyskanie lokalu (tj. wydatki poniesione na materiały i akcesoria pomocnicze związane z remontem i adaptacją pomieszczenia służącego do działalności gospodarczej – do 20% kwoty dotacji).
  3. Zakup towaru do handlu i usług oraz materiałów i surowców do produkcji (kwota przeznaczona na w/w. nie może przekroczyć 30% kwoty dotacji).
  4. Usługi i materiały reklamowe, np. pieczątki, foldery, wizytówki, szyldy (nie więcej niż 10% kwoty dotacji).
  5. Koszty pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związane z podjęciem działalności gospodarczej.

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z regulaminem przyznawania dotacji z Urzędu Pracy na otwarcie firmy, w którym będzie się starać o dotacje na otwarcia firmy, aby zweryfikować czy powyższe informacje odpowiadają temu co wymaga dany Urząd Pracy.

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat skutecznego pozyskiwania dotacji na otwarcie firmy to zachęcamy do zapoznania się z naszym kursem internetowym w ramach którego dokładnie wyjaśniamy, jak pozyskać dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Zapisz się na Newsletter!

Otrzymuj regularnie darmowe wskazówki przygotowane przez ekspertów DotacjeUrzadPracy.pl jak skutecznie starać sie o dotacje dla bezrobotnych.

 

Zapisałeś się na Newsletter!