DotacjeUrzadPracy.pl Eksperci w zakresie dotacji z Urzędu Pracy!
Wyślij

Dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji z Urzędu Pracy na otwarcie własnej działalności gospodarczej przygotowaliśmy podstawowe FAQ dotyczące pozyskiwania środków z tego źródła. Szerzej temat dotyczący przyznawania dotacji i tego co należy zrobić, aby je otrzymać został omówiony w naszym kursie internetowym do którego zapoznania się serdecznie zachęcamy, jeśli jesteś osobą, która chce pozyskać środki na otworzenie firmy z Urzędu Pracy.

Czym jest dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej?

Dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej – jest to forma wsparcia udzielana osobom bezrobotnym, którzy pragną rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie może otrzymać osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna.

W jakim czasie należy wykorzystać otrzymane środki?

Dofinansowanie należy wykorzystać zgodnie ze złożonym wnioskiem i w terminie wskazanym w umowie.

Co w przypadku prowadzenia działalności krócej niż 12 miesięcy?

Otrzymane dofinansowanie wraz z odsetkami należy zwrócić w terminie do 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty, jeżeli będziemy prowadzić działalność gospodarczą przez okres krótszy niż 12 miesięcy albo naruszymy inne warunki umowy dotyczące przyznania tych środków.

Co należy zrobić, żeby otrzymać dofinansowanie?

Osoba, która chce otrzymać dofinansowanie powinna złożyć we właściwym – ze względu na miejsce zamieszkania, pobytu lub miejsce prowadzenia działalności – Powiatowym Urzędzie Pracy, kompletny i prawidłowo sporządzony wniosek oraz przedstawić zabezpieczenie prawne na wypadek zwrotu dofinansowania.

Od czego uzależnione jest przyznanie dotacji na otwarcie firmy?

Uzyskanie dofinansowania uzależnione jest od środków finansowych, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy. Wniosek o dofinansowanie zostaje uwzględniony w przypadku, gdy bezrobotny spełnia warunki w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Zapisz się na Newsletter!

Otrzymuj regularnie darmowe wskazówki przygotowane przez ekspertów DotacjeUrzadPracy.pl jak skutecznie starać sie o dotacje dla bezrobotnych.

 

Zapisałeś się na Newsletter!